Stalviršiai – ką reikia žinoti?
Svarbiausi etapai nuo idėjos iki jos išpildymo
Pagrindiniai etapai
Projektavimas
Gamyba
Montavimas
Projektavimas
Šio etapo metu užsakovas supažindinamas su dirbtinio akmens stalviršių gamybos, bei komplektacijos galimybėmis. Kliento yra paprašoma pristatyti savo viziją bei norimas įgyvendinti idėjas. Išanalizuojama kiekviena konkreti situacija, užduotys, lūkesčiai. Ši informacija ir jos vertinimas leidžia nustatyti teisingą projekto kryptį ir tampa kūrybinio proceso atspirties tašku. Esant poreikiui, užsakovui patarsiame konstrukciniais ar dizaino klausimais. Apibendrinus informaciją, sudaromas projekto dizainas ir numatomas jo įgyvendinimo sprendimas.
Projektuojant stalviršio dizainą. sudaromas stalviršio planas, parenkami komplektacijos komponentai (drenažiniai grioveliai, plautuvė ir t.t.). Dirbtinio, lieto akmens paviršių gamybos technologija leidžia projektuoti ir įgyvendinti įvairiausių konstrukcijų stalviršius, apjungiant skirtingose plokštumose sumontuotus dirbtinio, lieto akmens paviršius, praktiškai nematomomis jungimo siūlėmis. Jei stalviršio projektas yra išdirbtas iki smulkiausių detalių jis gali tapti akcentiniu interjero dizaino elementu.
Galinis bortelis / sienelė (staljuostė). Dirbtinio akmens stalviršių vienas iš privalumų yra vienalytiškumas. Kad ši savybė būtų pilnai išpildyta, horizontalios ir vertikalios plokštumos jungiamos į vientisą monolitą. Galimi du plokštumų jungimo būdai: stačiu kampu ir kampu per radiusą (dažniausiai R=10mm). Pastarasis jungimas pilnai pateisina vinalytiškumo sąvoką. Stalviršis su galiniu borteliu yra dar lengviau prižiūrimas.
Užsakovas pasirenka briaunų apdirbimo stilių, radiusą. Eskizuose pavaizduoti standartiniai apdirbimo variantai. Radiusus galima kombinuoti. Esant pageidavimui, galima atlikti unikalų briaunų apdirbimą.
Gamyba
Galutinis rezultatas yra tiesiogiai proporcingas matavimo tikslumui. Todel šiame etape labai pasitarnauja profesionalų, atliekančių matavimą, kvalifikacija bei įgūdžiai. Dėl įvairių priežasčių, statant namą ar atliekant jo restauravimo darbus, atsiranda neatitikimų, kurie nėra įtraukti į pastato projektą (neišlaikytas plokštumų horizontalumas / vertikalumas, kampų statumas neatitinka 90 laipsnių ir panašiai). Dėl to gaminti stalviršį pagal objekto projekto brėžinį yra netikslinga. Atsitiktinių paklaidų atsiradimo tikimybei minimizuoti naudojamas šabloninis matavimo būdas. Šis būdas yra efektyviausias, užtikrinantis didelį tikslumą. Pagaminamas realus stalviršio šablonas atspindintis net smulkiausius objekto matmenis. Šablono parametrai perkeliami į brėžinį, kuris perduodamas gamybos cechui. Pagal parengtą stalviršio projektą gaminamas stalviršis.
Paviršiaus apdirbimas. Dirbtinio, lieto akmens paviršių apdirbimo lygiai:
Matinis (neblizgus) – liečiant sudaromas šiltumo, švelnumo, minkštumo įspūdis. Dažniausiai šis apdirbimas taikomas pasteliniams, šviesaus tono atspalviams. Toks paviršius yra universalus. Įbrėžimai tampa nepastebimi. Laikui bėgant įgauna šiek tiek daugiau blizgesio. Labai paprasta priežiūra. Viešosios erdvės objektuose, kuriose paviršiams yra didelis apkrovimas rekomenduotina naudoti matinį apdirbimo lygį.
Pusiau blizgus – tai tarpinis lygis tarp matinio ir blizgaus. Tai optimalus variantas išlaikant praktiškumą, tačiau suteikiant daugiau prabangos. Paviršius šiek tiek slidesnis – lengviau valomas. Šio užbaigimo paviršiai atspindi šviesą. Dažniausiai naudojamas apdirbti dirbtinio akmens paviršius su vidutinio intensyvumo atspalviais.
Blizgus – tai maksimaliai poliruotas paviršius. Ypatingai blizgus ir slidus. Tamsiom spalvom suteikia maksimalų sodrumą, tačiau įspūdingai atrodo ir šviesių tonų spalvos ar net gi balta. Priežiūra reikalauja daugiau dėmesio.
Šie apdirbimo lygiai yra standartiniai. Kai kuriose projektuose naudojamas šiek tiek grubesnis apdirbimas už matinį. Tokiu būdu padidinamas paviršiaus sukibimas su objektais. Tai aktualu grindų dangai, laiptų pakopom, dušo kabinom.
Montavimas
Dirbtinio, lieto akmens stalviršio surinkimas / montavimas, priklausomai nuo projekto sudėtingumo, gali užtrukti nuo poros iki 8 ir daugiau valandų. Todėl užsakovui apie numatomą montavimo datą ir laiką yra pranešama iš anksto. Montavimas gali būti atliekamas tik šildomoiose patalpose (jei darbai atliekami šaltuoju metų laiku).